Serviceförsäljning och reservdelar

Våra erfarna tekniker är certifierade för att utföra all slags service eller reparationer – oavsett typen av entré eller varumärke. Kontakta någon av våra serviceförsäljare nedan för mer information kring serviceavtal, akutservice och reservdelar.

 

Magnus Andersson, reservdelar
Industriportar
Hela region syd och väst
Tel: 010-47 47 776
magnus.andersson@assaabloy.com

Lars-Åke Gullmarsson, reservdelar
Industriportar
Hela region mitt och nord
Tel: 010-47 47 856
lars-ake.gullmarsson@assaabloy.com

Niclas Sollenby, reservdelar
Industriportar
Hela landet
Tel: 010-47 48 446
niclas.sollenby@assaabloy.com

Carl Petersson, reservdelar
Industriportar
Hela landet
Tel: 010-47 47 841
carl.petersson@assaabloy.com

Thorbjörn Zivarts, reservdelar
Industriportar
Hela landet
Tel: 010-47 48 455
thorbjorn.zivarts@assaabloy.com

Christer Hedin, reservdelar
Industriportar
Hela landet
Tel: 010-47 47 830
christer.hedin@assaabloy.com

Rickard Edvinsson, reservdelar
Industriportar
Hela landet
Tel: 010-47 48 406
rickard.edvinsson@assaabloy.com

Anders Nilsson, serviceförsäljning
Industriportar
Norra Stockholm, Dalarna, Gävleborg, Uppsala, Västermanland
Tel: 010-47 48 519
anders.nilsson@assaabloy.com

Krister Ilmander, serviceförsäljning
Industriportar
Södra Stockholm, Östergötland, Södermanland, Gotland
Tel: 010-47 47 799
krister.ilmander@assaabloy.com

Fredrik Alyhr, serviceförsäljning
Industriportar
Halland, Skåne, Blekinge
Tel: 010-47 47 774
fredrik.alyhr@assaabloy.com

Stefan Hjertquist, serviceförsäljning
Industriportar
Jönköping, Kronoberg, Kalmar
Tel: 010-47 48 211
stefan.hjertquist@assaabloy.com

Jessica Moser, serviceförsäljning
Industriportar
Jämtland, Västernorrland, Västerbotten, Norrbotten
Tel: 010-47 47 818
jessica.moser@assaabloy.com

Anton Ljung, serviceförsäljning
Industriportar
Värmland, Närke, Skaraborg
Tel: 010-47 47 878
anton.ljung@assaabloy.com

Karl Thorbjörnson, avtalsförsäljning service/offentlig upphandling
Industriportar
Hela landet (även serviceförsäljning Bohuslän/Trestad)
Tel: 010-47 48 583
karl.thorbjornson@assaabloy.com

Markus Johansson, avtalsförsäljning service
Industriportar
Hela landet
Tel: 010-47 48 192
markus.johansson@assaabloy.com

Rikard Torstensson, innesäljare serviceförsäljning
Industriportar
Hela landet
Tel: 010-47 47 833
rikard.torstensson@assaabloy.com

Mikael Pettersson, Key Account Manager
Industriportar
Hela landet
Tel: 010-47 47 825
mikael.pettersson@assaabloy.com

Lennart Petersson, Key Account Manager
Industriportar
Hela landet (även serviceförsäljning Storgöteborg)
Tel: 010-47 48 274
lennart.petersson@assaabloy.com

Simon Bjärnroos, avtalsförsäljning service
Automatiska dörrar
Hela region syd och väst
Tel: 010-47 47 765
simon.bjarnroos@assaabloy.com

Åsa Göransson, avtalsförsäljning service
Automatiska dörrar
Hela region syd och väst
Tel: 010-47 48 331
asa.goransson@assaabloy.com

Annika Lavebrand, avtalsförsäljning service
Automatiska dörrar
Storstockholm, Uppsala
Tel: 010-47 48 402
annika.lavebrand@assaabloy.com

Gabriella Berglund, avtalsförsäljning service
Automatiska dörrar
Hela region nord, Mälardalen
Tel: 010-47 48 938
gabriella.berglund@assaabloy.com

David Andersson, Key Account Manager
Automatiska dörrar (retail)
Hela landet
Tel: 010-47 47 767
david.andersson@assaabloy.com